قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب جوملا
خانه / دانلودها / فرم ها / استفاده از کارتهای امتیاز

استفاده از کارتهای امتیاز

استفاده-از-کارتهای-امتیاز-1

نحوه استفاده از کارت های امتیاز:

     به منظور تشویق دانش آموزان، دوستانمان در دفتر امور مکاتب به این فکر افتادند که لازم است کارتهای امتیازی متناسب با عناوین امتیازهای موجود در  لیست حضور و غیاب و ارزشیابی، تنظیم گردد که پس از جمع امتیازهای هر ستون بعد از گذشت هر بیست روز، متناسب با آن، کارت مورد نظر به دانش آموز اعطا گردد. مثلا پس از پایان بیست روز ممکن است دانش آموزی در زمینه رعایت اخلاق و ادب امتیاز کامل را بیاورد به ازای هر روز ۵۰ امتیاز گرفته (۵۰ امتیاز در بیست روز) که مجموع امتیاز وی هزار می باشد و دانش آموز دیگری این امتیاز را کسب نکرده، بنابراین کارت هزار امتیازی رعایت اخلاق و ادب به وی اعطا می شود. به همین ترتیب برای حضور در کلاس، تحویل کامل درس، پایبندی به نمازها کارت امتیاز مخصوص به آن داده شود. هر هزار امتیاز، معادل هزار تومان می باشد. این کارتها می توانند جایگزینی برای جوایز نیز باشند. علاوه بر آن، بهتر است جوایزی نیز در طول دوره در نظر گرفته شود.

    جهت استفاده مفید و طولانی مدت از کارتها، آنها را پرس کرده تاکثیف و پاره نشوند. همچنین برای اینکه کارتهای اعطا شده، دوباره در دسترس استاد قرار گیرد تا به حالت چرخشی بتواند آنها را در مراحل بعدی به بقیه دانش آموزان بدهد، به دو روش می توان عمل کرد:

الف) استفاده از کمد یا بانک جایزه: در هر مسجد گنجینه و کُمدی تحت عنوان «بانک جایزه»  با درب شیشه ای و در دو یا سه قفسه تهیه و نصب گردد. و جوایزی متنوّع در قیمت های مختلف خریداری شود تا بتوان  بر اساس امتیاز اخذ شده توسط قرآن آموز در پایان بیست روز، کارت امتیاز به وی اهدا کرد، تا قرآن آموز بتواند با تحویل کارتهای امتیاز به استاد و یا مسئول بانک جایزه، به دلخواه خودش جایزه اي بر اساس امتیازش دریافت کند. به دانش آموزی که کارت را گرفته، جهت تحویل کارت و دریافت جایزه اش مدتی مثلا سه روز مهلت داده شود تا بوسیله آن کارت از  بانک جایزه، جایزه مورد علاقه اش را انتخاب نماید. بدین ترتیب می توان به حالت چرخشی از تعداد اندکی کارت برای همیشه و مدت طولانی استفاده کرد.

ب) قرارداد با یکی از فروشگاهها و یا مغازه های نزدیک مسجد: با یکی از مغازه ها مثلا لوازم تحریر و یا مواد غذایی «قرارداد» شود که هر قرآن آموزی کارت را به آن مغازه تحویل دهد و به مقدار امتیاز آن‌کارت(هزار امتیاز معادل هزار تومان) خرید نماید. مغازه دار نام و مشخصات قرآن آموز را در دفترش ثبت کند و کارت را از وی تحویل بگیرد. پس از مدتی می توان کارتها را از مغازه تحویل گرفت و به تعداد کارتهای تحویل گرفته، هزینه آن با مغازه دار حساب شود. همچنین به دانش آموزی که کارت را گرفته، مدتی جهت خرید با آن کارت مثلا سه روز یا بیشتر تعیین شود تا در آن مدت با آن کارت از مغازه مورد نظر خرید نماید. بدین ترتیب می توان به حالت چرخشی از تعداد اندکی کارت برای همیشه و مدت طولانی استفاده کرد.

نمونه کارتهای امتیاز

جهت دانلود بر روی گزینه ی دانلود در زیر کلیک نمایید:

مطلب پیشنهادی

نمونه-بنرهای-مکاتب

نمونه بنرهای مکاتب

نمونه بنرهای مکاتب جهت دانلود بر روی گزینه ی دانلود در زیر کلیک نمایید: توجه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *